Bekir Aktürk 1985 yılında Ticaret Lisesini bitirdikten sonra Türkiye'de Beton helvayı marka haline getiren Mustafa Özbak'ın yanında tezgahtar olarak ticarete ilk adımını atmıştır. Geçen yıllarla beraber kazandığı pazarlama, üretim ve yöneticilik tecrübelerini Mustafa Özbak'ın desteğiyle kendi işletmesini açmaya karar vermiştir. LOKMA TATLI DÜNYASI diyerek çıktıkları bu yolda en önemli amaçları kaliteden ödün vermeden ulusal ve yerel sektörde öncü ve örnek olmaktır.

Sürekli yenilenen, ihtiyaçların ve zevklerin değiştiği dünyada biz de yeni gereksinimlere, nostaljik zevklere cevap vermek, üstün kalitede üretim yapmak amacı ile LOKMA TATLI & DONDURMA olarak 05/04/2007 tarihinde üretimimizi başlatıp aynı ilkelerle yolumuza devam etmekteyiz.

Lokma Tatlı'da baklavalar, sütlü tatlılar,dondurma ve yaş pastalar en üst düzey teknolojide ve hijyenik şartlarda üretilmektedir. Üretim süreci kendini alanında yetiştirmiş, bilgi ve donanıma sahip ustalar nezdinde yapılmaktadır.

Faaliyet çerçevemiz üretim, pazarlama ve sıcak satıştan oluşmaktadır.

Yönetim

Genel Müdür     : Senem ŞAHİNKAYA (Muhasebe, Reklam, İletişim)

 

ve Neden Lokma

 

Lokma Ege Bölgesinde yaygın olarak tüketilen bir tatlı çeşitidir. Bu tatlı yörelere göre farklı isimlerle adlandırılır.

Lokma tarihçesi incelendiğinde düğünlerde, kutsal günlerde ikram edilen bir tatlı olarak karşımıza çıkıyor. Yani lokmanın insanların en mutlu ve güzel anlarında masalarından eksik etmedikleri, ağızlarında unutamayacakları lezzetler bıraktığı bir tatlı olma özelliği vardır. Bizimde sektördeki iddaamız insanların damaklarında unutamayacakları lezzetler bırakmak olduğundan LOKMA adının firmamıza yakışan isim olduğuna karar verdik.

Vazgeçilmezlerimiz

  • İş Ciddiyeti,
  • Kalite,
  • Hijyenik Üretim,
  • Doğal Hammadde,
  • Kaliteli Sunum,
  • Müşteri Memnuniyeti.