Lokma Tatlı Dünyası Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucusu olan Bekir Aktürk, 1985 yılında Ticaret Lisesi'ni bitirdikten sonra Türkiye'de Beton Helvası'nı marka haline getiren Mustafa Özbak'ın yanında tezgahtar olarak iş dünyasına ilk adımını atmıştır.

Bugün Trabzon'da faaliyet gösteren üç şube ve satış noktasıyla başlayan yolculuğunda, bin lokmaya dönüşerek yaklaşık iki yüz insana istihdam sağlayan başarı hikayesiyle bir Türkiye markası olma yolunda kurumsal çalışmalarına devam etmektedir.

Küçük yaşlarda işin mutfağından başlayan ve sektörün her kademesinde kazandığı pazarlama, üretim ve yöneticilik tecrübelerini kendi markasını kurma yolunda birleştiren Aktürk, yine Mustafa Özbak'ın desteğiyle şirketini kurmuştur.

LOKMA TATLI DÜNYASI markasıyla başlayan başarı hikayesinin en önemli özelliği, kaliteden ödün vermeden ulusal ve yerel sektörde öncü ve örnek olmasıdır.

Sürekli yenilenen dünyada, değişen ihtiyaçlara ve nostaljik zevklere cevap vermek, üstün kalitede üretim yapmak amacıyla 05/04/2007 tarihinde LOKMA TATLI & DONDURMA olarak üretimimize başladık ve aynı ilkelerle yolculuğumuza devam etmekteyiz.

Lokma Tatlı Dünyası, her türlü unlu mamülde baklavalar, sütlü tatlılar, dondurma ve yaş pastaları tamamen doğal ve katkısız malzemelerle, en üst düzey teknoloji ve hijyenik şartlarda üretmektedir. Üretim süreci, alanında yetişmiş, bilgi ve donanıma sahip ustalar ve donanımlı personel tarafından gerçekleştirilmektedir.

Faaliyet çerçevemiz üretim, pazarlama ve sıcak satıştan oluşmaktadır.

Ve Neden Lokma?

Lokma, Ege Bölgesi'nde yaygın olarak tüketilen bir tatlı çeşididir ve yörelere göre farklı isimlerle anılır.

Lokma tarihçesine baktığımızda, düğünlerde ve kutsal günlerde ikram edilen bir tatlı olarak karşımıza çıkar. Bu topraklara özgü olan lokma tatlısı, insanların en mutlu ve güzel anlarında masalarından eksik etmedikleri, ağızlarında unutamayacakları lezzetler bırakan bir tatlıdır. Bizim sektördeki iddiamız da insanların damaklarında unutulmaz lezzetler bırakmaktır, bu yüzden LOKMA adı firmamıza uygun bir isim olduğuna karar verdik.

Ve dedik ki; Her bir lokmamıza layık olmak, her bir lokmamızı helal yemek için yıllardır aynı lezzet kalitesiyle profesyonel kadromuzla, doğal ve katkısız sağlıklı ürünlerimizle sizlere hizmet etmekten ve anılarınıza bir lokma mutluluk bırakmaktan gurur duyuyoruz. Her gün ailemize katılan yeni çalışma arkadaşlarımızla birlikte, lokma lokma büyümek ve bin lokmaya ulaşmak için siz değerli müşterilerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Vazgeçilmezlerimiz:

- İş Ciddiyeti
- Kalite
- Hijyenik Üretim
- Doğal Hammadde
- Kaliteli Sunum
- Müşteri Memnuniyeti